Старт/Финал: бул. "Цар Симеон Велики" 107 (пред Община Стара Загора)

• 42.195 км – червени цифри
  • 21 км – сини цифри
  • 10.550 км – зелени цифри

Големият победител на веригата Маратони „Бягането – начин на живот“ Стара Загора, Варна и София ще получи награда от 20 000 лв., и ще се определи на базата на точкова система.

Нов регламент улеснява печеленето на 20-хилядния джакпот във веригата български маратони „Бягането като начин на живот“

По нова точкова система ще се определят печелившите на големия джакпот във веригата от маратонски бягания в България. За трета поредна година мотото „Бягането като начин на живот“ обединява три големи спортни събития Маратон Стара Загора, Маратон Варна, WIZZ AIR София Маратон

Тази година организаторите променят регламента, който определя печеленето на допълнителния бонус от 20 000 лв. за най-добре представилите се в трите маратона в една година. Новата точкова система не е така рестриктивна и целта е да дава възможност на повече атлети да имат до последно шанс за спечелване на изключително атрактивната сума от 20 000 лв., която е общ джакпот за мъже и жени.

За всеки старт вече се дават за първо място по 10 т., за второ по 8, за трето по 6 и т.н. до 1 точка за осмо място, като за спечелване на големия бонус се изискват минимум 20 т. Ако двама или повече атлети съберат този минимум, печели събралият най-много точки, при равенство се взимат предвид по-предните класирания и чак при ново равенство сумата се разделя.

Така джакпотът сега може да се вземе само с две победи, или с комбинация от победа, едно трето и едно 5-о място, или дори без победа, но с едно второ и две трети места.

8. място – 1 т.

Наред с това, непроменени остават големите премии за призьорите, които вече трета поредна година осигуряват участието на елитни атлети и регистрирането на много силни резултати в отделните български маратони.

Победителите в отделните дистанции, категория Мъже и Жени ще получат парични награди както следва:

Награден фонд 42.195 km

1 място 2 място 3 място 4 място 5 място 6 място 7 място 8 място 9 място 10 място